Babasını çekiçle öldürmüştü: Rus genç, Antalya’da özel ekip tarafından yakalandı

Çolaklı turizm bölgesinde 5 yıldızlı bir otelde,  ihbar üzerine otele gelen sıhhat takımları Rus asıllı Pavel Stepanov (62) isimli şahsın çekiçle darbedilerek hayatını yitirdiğini, eşi Tatıana Stepanov’un (64) ise ağır yaralı olduğunu belirledi.

Olay yerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Çolaklı Jandarma Karakolu, jandarmanın dedektifleri JASAT ve Olay Yeri İnceleme grupları sevk edildi. Takımlar tarafından yapılan incelemede, birebir odada konaklayan ve ruhsal sıkıntıları olduğu bildirilen Dmitry Stepanov’un çekiçle başlarına vurarak babasını öldürdüğü, annesini ise ağır yaraladığı belirlendi.

ÖZEL TAKIM OLUŞTURULDU

Olay sonrasında kaçan Dmitry Stepanov’un yakalanması hedefiyle Antalya Vilayet Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından özel grup oluşturuldu.

CİNAYETİ GÖRÜNTÜ İLE İTİRAF ETTİ

Cinayetin olduğu günün akşamında bir kafeye çay içmeye giden Stepanov, burada kendini kayda alıp bir görüntü çekmiş ve cinayeti itiraf etmişti.

Stepanov görüntüde, “Bugün babamı öldürdüm. Sebebi; o bana çocukluğumda eziyet ederdi ve şiddet uygulardı. Babam amcamın yanında benim kemiklerimi kırdı. 2005 yılında kulağımı patlattı. Onu arkadaşımız Tatyana da gördü. Beni ruh hastaları hastanesine gönderdiler. Her şey babaannemin dediklerinden sonra başladı. O bana ‘sen daima makus şeyleri üstüne çekiyorsun, onu senden çıkaracağız’ kederi ve bakın sonunda çıktı. Ben artık Türkiye’deyim lakin Rusya’ya dönmeye korkuyorum. Beni ruh hastalıkları hastanesine gönderirler ve orada suçlarlar. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum zira ne yapacağımı bilemiyorum. Benim çocukluktan bu yana hayalim babamı öldürmekti, sonunda hayalim gerçekleşti. Ben hayatımda bir çocuğa bile ses yükseltmedim. Ben çok makûs biriyim ancak ben gerçek yaptığımı düşünüyorum. Babamı öldürdüğümden ötürü pişman değilim” sözlerini kullanmıştı.

ÖZEL TAKIM TELEFON SİNYALİNDEN YAKALADI

Olay sonrası Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, jandarma dedektifleri JASAT bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi.

Otelden ayrılan Stepanov’un Çolaklı Mahallesi’nden Manavgat ilçe merkezine geldiğini tespit eden gruplar, görüntünün ırmak kenarındaki bir işletmede çektiğini, çabucak oradan da Antalya Caddesi’ne çıktığını ve buradan otobüse binerek Antalya kent merkezine hareket ettiğini tespit etti.

Özel takım, Vilayet Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve JASAT timleriyle irtibata geçerek operasyon düğmesine bastı. Otobüsten Çallı bölgesinde inen Stepanov’un telefon sinyalini takibe alan gruplar, şüpheliyi Kepez İlçesi Dokuma bölgesinde sokakta yürürken yakaladı.

JASAT takımları tarafından Çolaklı Jandarma Karakolluğuna getirilen Stepanov’un, süreçlerinin akabinde adliye sevk edilmesi bekleniyor.

7 YIL EVVEL YAKIN ARKADAŞININ BAŞINA DA ÇEKİÇLE VURMUŞ

Öte yandan Stephanov’un 2015 yılında Rusya’da yakın bir arkadaşının başına da çekiçle vurarak ağır yaraladığı, uyuşturucu husus kullanımından da 5 yıl tedavi gördüğü ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir