CHP’den AKP’ye geçen belediye, 4 milyar lira değerinde 146 adet taşınmazı satışa çıkardı

2019 mahallî seçiminde CHP’den Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçlaması nedeniyle tutuklanmasının akabinde AKP’ye geçen İzmir’in Menemen Belediyesi, Seyrek Mahallesi’nde bulunan 146 adet taşınmazı satışa çıkardı.

İhaleye giren olmazken toplam büyüklüğü 1 milyon 170 bin 424 metrekare olan ve 4 milyar liraya yakın gelir elde edilmesi planlanan parseller için ocak ayında tekrar ihaleye çıkılması planlanıyor. İzmir’in kuzeyinde, son yıllarda gelişim gösteren Menemen ilçesi Seyrek Mahallesi’nde, mülkiyeti Menemen Belediyesi’ne ilişkin 146 adet taşınmazın satışı için ihale yapıldı. Menemen Belediyesi Meclis Salonu’nda, 22 Kasım 2022 ile 1 Aralık 2022 tarihleri ortasında açık artırma yöntemiyle yapılan ihalelere giren olmadı. Toplam büyüklüğü 1 milyon 170 bin 424 metrekare olan 4 milyara yakın gelir elde edilmesi beklenen parseller için Menemen Belediyesi’nin ocak ayında tekrar ihaleye çıkacağı öğrenildi. 146 taşınmazın muhammen bedellerinin 2 milyon 500 bin TL ile 127 milyon 700 bin TL ortasında değişiyor.

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçlamasıyla hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle tutuklanması ardından yapılan başkanvekilliği seçimi yapılmıştı.

Menemen Belediye Meclisi’nde 13 Ocak 2021’de yapılan kurada AKP adayı Aydın Pehlivan çıkmıştı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir