Erkan Baş’tan Erdoğan’a: Senin devrin bitiyor çünkü bu halk birbirini seviyor

TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103’üncü yılında özel gündemle toplandı.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Türkiye’nin 103 yıl evvel ‘Osmanlı sülalesinin egemenliğine son verdiğini’ söyleyerek, “’Egemenlik kayıtsız koşulsuz milletindir’ dedik. Bu karar bugün için de geçerlidir. Halkın üstünde hiçbir güç yoktur. Meclis’in üzerinde hiçbir güç yoktur. Halkın bu kararını yok sayan bu saray rejiminin son 23 Nisan’ını yaşıyoruz. Bu ucube rejimde beşinci kere 23 Nisan’ı kutluyoruz. Kendini halkın üstünde gören tek adam bir kere olsun buraya gelmeye tenezzül etmedi. Bu 23 Nisan Cumhurbaşkanı sıfatı taşıyan birisinin halk iradesine saygısızlık ettiği son 23 Nisan olacak” diye konuştu.

‘İKİ ELİMİZ YAKANIZDA OLACAK VE HESAPLAŞACAĞIZ’

“Bir sülale zamanına son veren Meclis’in içini boşaltmaya, tekrar bir sülale iktidarı kurmaya çalıştınız” diyen Baş, zelzelede ölen yurttaşları da hatırlatarak, şunları söyledi:

“Geride kalan 21 yılda çok acılar çektik. İşsiz kaldık, aç kaldık, göçük altında kaldık. Öldük fakat teslim olmadık. Bu halk direndi, ‘inadım inat’ dedi. İşgalciye, hükümdara, padişaha nasıl direnilirse o denli direndi ve teslim olmadı. İşte bu teslim olmayanlar ismine buradan Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyorum. Senin dönemi iktidarın bitiyor, senin periyodun bitiyor zira bu halk birbirini seviyor, birbirini düşman olarak görmüyor, size karşı birleşiyor. Bu halk kalacak, siz gideceksiniz, Meclis kalacak, tek adam rejimi son bulacak. Gideceksiniz lakin iki elimiz yakamızda olacak. İktidar devrinde yitirdiğimiz 35 bin emekçi için, yitirdiğimiz tüm canlar için hem özgürlüğü hem de hayatına kastettiğiniz canlar için, tarikatların ve cemaatlerin karanlığına kurban edilen gençlerimiz, tutsak edilen arkadaşlarımız için özgürlüklerimiz ve emeğimiz için iki elimiz yakanızda olacak ve hesaplaşacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir