Öz babasını çekiçle öldüren Rus genç adliyeye sevk edildi

Olay, Çolaklı turizm bölgesinde 5 yıldızlı bir otelde meydana geldi. İhbar üzerine otele gelen sıhhat takımları Rus asıllı Pavel Stepanov (62) isimli şahsın çekiçle darp edilerek hayatını yitirdiğini, eşi Tatıana Stepanov’un (64) ise ağır yaralı olduğunu belirledi. Olay yerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Çolaklı Jandarma Karakolu, jandarmanın dedektifleri JASAT ve Olay Yeri İnceleme grupları sevk edildi. Gruplar tarafından yapılan incelemede, tıpkı odada konaklayan ve ruhsal sıkıntıları olduğu bildirilen Dmitry Stepanov’un çekiçle başlarına vurarak babasını öldürdüğü, annesini ise ağır yaraladığı belirlendi.

BABASINI ÖLDÜRDÜĞÜ ANLARI KAYDETMİŞ

Katil zanlısı Stepanov’un cinayeti kayıt altına aldığı, odaya kamera sistemi kurduktan sonra masanın üzerindeki havlunun altından cazip alıp eliyle gerisine sakladıktan sonra babası kapıdan girerken saldırıp çekiçle vurarak öldürdüğü belirlendi.

CİNAYETİ GÖRÜNTÜ İLE İTİRAF ETTİ

Cinayetin olduğu günün akşamında bir kafeye çay içmeye giden Stepanov, burada kendini kayda alıp bir görüntü çekmiş ve cinayeti itiraf etmişti. Stepanov görüntüde, “Bugün babamı öldürdüm. Sebebi; o bana çocukluğumda eziyet ederdi ve şiddet uygulardı. Babam amcamın yanında benim kemiklerimi kırdı. 2005 yılında kulağımı patlattı. Onu arkadaşımız Tatyana da gördü. Beni ruh hastaları hastanesine gönderdiler. Her şey babaannemin dediklerinden sonra başladı. O bana ‘sen daima berbat şeyleri üstüne çekiyorsun, onu senden çıkaracağız’ sıkıntısı ve bakın sonunda çıktı. Ben artık Türkiye’deyim lakin Rusya’ya dönmeye korkuyorum. Beni ruh hastalıkları hastanesine gönderirler ve orada suçlarlar. Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum zira ne yapacağımı bilemiyorum. Benim çocukluktan bu yana hayalim babamı öldürmekti, sonunda hayalim gerçekleşti. Ben hayatımda bir çocuğa bile ses yükseltmedim. Ben çok makus biriyim ancak ben gerçek yaptığımı düşünüyorum. Babamı öldürdüğümden ötürü pişman değilim” sözlerini kullanmıştı.

JANDARMANIN ÖZEL TAKIMI TELEFON SİNYALİNDEN YAKALADI

Olay sonrası Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, jandarma dedektifleri JASAT bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi. Otelden ayrılan Stepanov’un Çolaklı Mahallesi’nden Manavgat ilçe merkezine geldiğini tespit eden takımlar, görüntünün ırmak kenarındaki bir işletmede çektiğini, çabucak oradan da Antalya Caddesi’ne çıktığını ve buradan otobüse binerek Antalya kent merkezine hareket ettiğini tespit etti. Özel grup, Vilayet Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve JASAT timleriyle irtibata geçerek operasyon düğmesine bastı. Otobüsten Çallı bölgesinde inen Stepanov’un telefon sinyalini takibe alan takımlar, şüpheliyi Kepez İlçesi Dokuma bölgesinde sokakta yürürken yakaladı. JASAT grupları tarafından Çolaklı Jandarma Karakolluğuna getirilen Stepanov, süreçlerinin akabinde bugün adliye sevk edildi.

7 YIL EVVEL YAKIN ARKADAŞININ BAŞINA DA ÇEKİÇLE VURMUŞ

Öte yandan, Stephanov’un 2015 yılında Rusya’da yakın bir arkadaşının başına da çekiçle vurarak ağır yaraladığı, uyuşturucu unsur kullanımından da 5 yıl tedavi gördüğü ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir